Awarie pił i prowadnic? Wszyscy chcemy ich uniknąć. Nie tylko mogą kosztować nas sporo pieniędzy. Nieprawidłowo działający sprzęt to przecież także dużo nerwów i opóźnienia w realizacji zadań. Na szczęście takich nieprzyjemnych scenariuszy można uniknąć, wybierając odpowiednie preparaty. Z nimi zatroszczysz się o kondycję urządzenia. Dziś przybliżamy oleje, których warto używać do smarowania łańcuchów i nie tylko.

Olej do prowadnic i pił – co się stanie, jeśli wybierzesz źle?

Skutki takiego niedopatrzenia mogą objawić się dość szybko. Innym razem pojawią się dopiero po pewnym czasie. Wszystko zależy od tego, z jakiej maszyny korzystamy i jak intensywnie ją eksploatujemy. W najgorszych przypadkach zaczniemy dostrzegać, że z silnika wydobywa się dym. To czytelny znak, że na naszym łańcuchu użyto oleju, który nie poradził sobie z wysoką temperaturą, wywoływaną podczas tarcia.

Inną konsekwencją użycia nieprawidłowego oleju jest problem z jego „przyklejeniem się” do ruchomych części sprzętu. W rezultacie olej do pił i prowadnic, zamiast utrzymać się na łańcuchu, jest rozchlapywany wokół.

Co musisz wiedzieć przed zakupem?

  • lepkość

Informację o lepkości powinniśmy bez problemu znaleźć w opisie dobrej jakości produktu. Fachowe opcje, stworzone z myślą o zastosowaniu w piłach i prowadnicach mają lepkość optymalnie dopasowaną do potrzeb takiego sprzętu.

  • producent

Poszukujmy rozwiązań sprawdzonych i cieszących się zaufaniem. Jeśli jeszcze niezbyt dobre orientujemy się na rynku tego typu wyrobów, research zacznijmy od znalezienia fachowego sklepu. W qarmax.pl znajdziemy nie tylko nowoczesny olej do pił i prowadnic, ale też i cenne, profesjonalne doradztwo.

  • odporność na wysoką temperaturę

Jak wspomniano wyżej, jest to jedna z kluczowych cech, którą powinien posiadać olej do pił i prowadnic, bo tylko wtedy preparat poradzi sobie w ciężkim środowisku.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *