W teorii do wymiany opon wystarczy zaledwie podnośnik i odpowiedni klucz do kół. Nie bez powodu jednak większość osób decyduje się powierzyć to zadanie w ręce profesjonalisty. Dlaczego jest to znacznie rozsądniejsze rozwiązanie? Poznaj zalety korzystania z profesjonalnych serwisów wymiany opon.

Dostęp do profesjonalnych narzędzi

Wymiana opon w profesjonalnym serwisie to przede wszystkim pewność, że zadanie to zostanie wykonane przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Posiadany przez Ciebie fabryczny zestaw do wymiany kół zarezerwowany jest raczej do sytuacji awaryjnych, kiedy nie masz dostępu do serwisu. Po takiej wymianie i tak warto odwiedzić serwis, by upewnić się, że opony zostały zamontowane w odpowiedni sposób.

Profesjonalny montaż

Wymiana opon na pierwszy rzut oka nie wydaje się trudnym zadaniem. W końcu wystarczy zaledwie pozbyć się starej opony i zastąpić ją nową. Podczas tego procesu możesz popełnić wiele błędów, a jednym z nich jest montaż opony niezgodnie z kierunkiem toczenia. To z kolei powoduje słabszą przyczepność, a nawet problemy z hamowaniem. W profesjonalnym serwisie mamy pewność, że błąd ten nie zostanie popełniony.

Odpowiednie dokręcenie kół

Brak wprawy w wymianie opon może sprawić, że zamiast dokręcić koło, zrobimy to zbyt lekko lub za mocno. To w konsekwencji rodzi dodatkowe problemy – odkręcenie podczas jazdy lub problemy z odkręceniem, gdy pojawi się taka konieczność po przebiciu opony.

Dodatkowe usługi

Nawet jeśli podczas samodzielnej wymiany opon nabrałeś wprawy, nie będziesz w stanie wykonać dodatkowych usług takich jak wyważenie czy ustawienie geometrii. Oprócz tego profesjonalny serwis samochodowy oferuje:

  • gruntowne oczyszczenie kół,
  • kontrolę ciśnienia w oponach.

Jak sam możesz zaobserwować, wymiana opon wcale nie jest banalnym zadaniem. W szczególności, jeśli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie, które jest w stanie zapewnić wyłącznie profesjonalne oko i wprawna praca pracownika serwisu.

Źródło: https://warsztat-swinoujscie.pl/

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *