Wybór odpowiednich schodów do domu nie jest prostym zadaniem. Należy bowiem uwzględnić wiele czynników, takich jak styl pomieszczeń, dostępny metraż czy potrzeby domowników. W tym artykule przyjrzymy się bliżej schodom zabiegowym wolnostojącym, które w ostatnich latach zyskały na sporej popularności.

Schody zabiegowe wolnostojące – charakterystyka

Schody zabiegowe wolnostojące mają charakterystyczną konstrukcję. Nie posiadają one spocznika, a u podstawy zmieniają swój kierunek. Istotna w ich przypadku jest szerokość poszczególnych stopni. Jest ona bowiem taka sama. Dzięki temu wchodzenie i schodzenie po nich jest praktyczne i bezpieczne.

Schody zabiegowe wolnostojące – gdzie się sprawdzą?

Schody zabiegowe wolnostojące są polecane w szczególności w domach o niewielkim metrażu.

Ich najważniejszymi zaletami są:

  • konstrukcja zajmująca niewiele przestrzeni,
  • nowoczesny wygląd,
  • stabilna konstrukcja,
  • możliwość zastosowania w różnych stylach wnętrz,
  • stosunkowo niska cena.

Schody wolnostojące sprawdzają się najlepiej w nowocześnie urządzonych domach. W szczególności schody drewniane zabiegowe wprowadzają niezwykły klimat do pomieszczeń. W domach, w których się znajdują zabiegowe drewniane schody wewnętrzne, stanowią prawdziwą ozdobę przykuwająca wzrok.

Drewniane schody w domu – dlaczego warto je wybrać?

Schody zabiegowe wolnostojące mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej jest to jednak połączenie drewna z metalem. Połączenie takie odpowiada nie tylko za nowoczesny design, ale również wytrzymałość. Oba materiały należą do idealnie nadający się na tworzenie konstrukcji schodów. Samo drewno wykorzystane na stopnie jest wysoce odporne na zarysowania. A co najlepsze drewniane schody zabiegowe będą doskonale prezentować się w różnych stylach wnętrz.

Czarna, metalowa konstrukcja w połączeniu z drewnianymi schodami będzie świetnym dopełnieniem loftowych wnętrz. Z kolei schody zabiegowe wykonane z samego drewna dopełnią domy urządzone w stylu górskim. Zmieniając kolor schodów, możemy dowolnie zmieniać styl pomieszczeń. Przemalowane na biało będą świetnie prezentować się w domach utrzymanych w stylu minimalistycznym lub skandynawskim.

Ta uniwersalność w połączeniu z niewielką ilością miejsca zajmowanego przez schody zabiegowe sprawiają, że montaż tego rodzaju konstrukcji rozważa coraz więcej osób. Ty również się nad nimi zastanawiałeś? W takim razie mamy nadzieję, że poznanie zalet schodów zabiegowych zbliżyło Cię do podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie zakupu.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *