Sprawdzone komponenty paszowe pozwalają rzeczowo zadbać o zdrowie zwierząt hodowlanych i zwiększyć produkcję. Jednym z popularnych rozwiązań jest śruta sojowa. Co przemawia na jej korzyść? Dziś dokładnie to sprawdzamy.

Śruta sojowa – jakie zalety ma ten komponent?

Dobra pasza powinna zapewniać zwierzętom bezproblemowy wzrost i rozwój. Żeby to było możliwe, konieczne jest upewnienie się, jakie składniki odżywcze zawiera konkretne pożywienie. Jak na tym polu prezentuje się śruta sojowa? W takim rozwiązaniu znajdziemy wysoką zawartość białka. W dodatku jest ono łatwo przyswajalne. Podając zwierzęciu śrutę sojową dbamy więc o to, żeby wzrastało ono w zdrowo.

Nie od dziś wiadomo, że produkty sojowe zawierają lecytynę. Ze śrutą sojową nie jest wcale inaczej. Co to oznacza dla zdrowia zwierzęcia? Dzięki lecytynie:

  • układ krwionośny zostaje wzmocniony;
  • sprawniej przebiega metabolizm tłuszczów;
  • zwiększa się przyswajalność witamin;
  • złagodzone zostają zaburzenia hormonalne.

Co jeszcze musisz wiedzieć o śrucie sojowej?

Na rynku oferta śruty sojowej jest dość zróżnicowana. Nie chodzi tu jednak o cenę, ale o jakość. Wiele komponentów paszy jest niestety modyfikowana genetycznie, co wpływa negatywnie na zwierzęta. Zdecydowanie więc warto unikać takich wyrobów. Lepszą opcją będzie nawiązanie współpracy ze sprawdzoną firmą, oferującą rozwiązania bez GMO. W ten sposób działa m.in. Agrovet – https://agrovet.com.pl/. To godne zaufania przedsiębiorstwo zajmuje się także sprzedażą maszyn rolniczych, wyposażeniem obór, środków leczniczych dla zwierząt, części do maszyn, artykułów rolniczych i wielu innych.

Śruta, tak jak każdy inny komponent paszowy, musi być dawkowana w odpowiedni sposób, bo tylko wtedy można cieszyć się wszystkimi wyżej wspomnianymi zaletami. Aby rzetelnie zaplanować żywienie zwierzęcia, trzeba wziąć pod uwagę takie kryteria jak m.in. jego wiek oraz rodzaj. Dobrze będzie więc skonsultować się ze specjalistami i upewnić się, czy rzeczywiście podajemy trzodzie, drobiowi i bydłu odpowiednią ilość komponentu paszowego. Na szczęście znalezienie tych informacji nie powinno być trudne, bo godni zaufania producenci i fachowe sklepy, sprzedające ich rozwiązania troszczą się o zapewnienie klientom i klientkom wyczerpujących danych o dawkowaniu i zastosowaniu paszy.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *