Spodnie motocyklowe

Ubrania na motocykl prezentują się stylowo i sprawiają, że możemy czerpać jeszcze więcej przyjemności z jazdy jednośladem. Dziś dowodzimy, że taka odzież jest niezbędnym wyposażeniem dla osób, którym zależy nie tylko na modnym wyglądzie, ale także na bezpieczeństwie i wygodzie podczas jazdy.

Ubrania na motor a wygoda – zadbaj o komfort

Bardzo trudno jest przybrać na motocyklu odpowiednią pozycję ciała w ubraniu, które uciska, jest nieelastyczne i ociera. Dobrze zaprojektowanie spodnie motocyklowe rozprawiają się z tym problemem. Jednym z przydatnych rozwiązań są specjalne elastyczne wstawki w okolicy krocza. To dzięki nim możliwy jest lepszy zakres ruchowy nóg. Na wygodę wpływa także fakt, że ubranie tego typu pozbawione jest szwów w miejscach, w których spodnie motocyklowe damskie i spodnie motocyklowe męskie stykają się z maszyną. Można sobie tylko wyobrazić, jak duży dyskomfort powoduje gruby szew, ocierający skórę. W ubraniach na motor, dostępnych w takich sklepach jak Moto Freak, zastosowano także:

  • otwory wentylacyjne, zapewniające właściwą cyrkulację powietrza;
  • elastyczne wstawki na kolanach;
  • oddychającą membranę i przewiewne siateczki.

Spodnie motocyklowe

Spodnie motocyklowe a bezpieczeństwo – ochrona musi być najważniejsza

Producenci spodni motocyklowych damskich i męskich pomyśleli także o tym, aby ich modele pozytywnie wpływały na poziom bezpieczeństwo osoby na motocyklu. W tym celu zastosowano specjalne ochraniacze, np. ochraniacze kolan. Przydatne okażą się także odblaskowe nadruki. Dzięki nim motocyklista jest lepiej widoczny na drodze. Część modeli wyposażona jest dodatkowo w protektory na biodrach.

Aby ubrania motocyklowe dobrze realizowały swoją funkcję, a więc zapewniały nam bezpieczeństwo i komfort, muszą być właściwie dopasowane. W wielu opcjach zastosowano specjalne regulatory szerokości nogawek. W efekcie w kilka chwil możemy dopasować dany model do swoich gabarytów i pozbyć się problemu nadmiarowego materiału.

 

Źródło: https://moto-freak.pl/pl/

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *