Odpowiednie reflektory to bezwzględna podstawa bezpiecznej jazdy w nocy. Ksenony w porównaniu do halogenów dają więcej światła, mają większy zasięg i mniejszy pobór energii. Obecnie w nowoczesnych samochodach halogeny, a nawet żarówki ksenonowe zostają często przez producentów zastępowane żarówkami samochodowymi led.

Żarówki samochodowe ksenonowe – czym się charakteryzują?

Lampy samochodowe ksenonowe posiadają szereg zalet:

  • emitują mocne i jasne światło
  • mają większą wytrzymałość w porównaniu np. do halogenów

Barwa światła, jaką emitują żarówki samochodowe ksenonowe, jest zbliżona do naturalnego światła, dzięki temu długa jazdy dla kierowcy jest mniej męcząca. Ksenony są wypełnione gazem szlachetnym pod wysokim ciśnieniem, światło jest emitowane przez łuk elektryczny znajdujący się między elektrodami. Aby je uruchomić, niezbędne jest wysokie napięcie, praca żarówek ksenonowych również wymaga odpowiedniej energii. Z czasem ksenony świecą coraz mniej barwą o niższej temperaturze, ich kolor zbliża się do niebieskiego. Są one skomplikowanym układem zawierającym wiele elementów, dlatego koszty ich produkcji są również wysokie.

Żarówki samochodowe led – co je charakteryzuje?

Ledy samochodowe charakteryzują się dużo większą żywotnością w porównaniu do tradycyjnych żarówek samochodowych. Konstrukcja, w jaką muszą być wyposażone światła led do samochodu, jest skomplikowana, ponieważ grzeją nie od elementu świetlnego, ale od tyłu, nie ma więc możliwości, aby schładzał je strumień powietrza w trakcie jazdy. Dobrej jakości żarówki samochodowe led powinny mieć odpowiednią homologację, trzeba pamiętać, że tańsze lampy samochodowe led mogą dawać zbyt jaskrawe światło i z niewystarczającym zasięgiem. Warto skorzystać z szerokiej oferty produktów tego typu na stronie basic.com.pl.

Ksenony czy ledy samochodowe?

Ksenony nie mają sobie równych, jeśli chodzi o jakość światła, z kolei żarówki led do samochodu umożliwiają dowolne sterowanie oświetleniem i dostosowywanie go do panujących warunków atmosferycznych. Obydwie opcje są bardzo skuteczne, dlatego ich wybór jest kwestią indywidualną.

Źródło: https://basic.com.pl/

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *