Lublin to duże miasto na wschodzie Polski, bogate w liczne atrakcje turystyczne. Z uwagi na to że miasto ma długą historię, można obejrzeć tutaj bardzo dużo ciekawych zabytków.
Do Lublina można przyjechać bezproblemowo samochodem, autobusem ale także i pociągiem bo sieć kolejowa jest tutaj dobrze rozwinięta. Na terenie miasta funkcjonują do wypożyczenia rowery miejskie, hulajnogi oraz samochody na minuty. W Lublinie kursują także trolejbusy.

Gdy przybędziemy do Lublina autobusem zaraz po tym jak wysiądziemy z głównego dworca PKS, ujrzymy na wzgórzu piękny Zamek Lubelski. Z całą pewnością warto zwiedzić ten obiekt, jak i sąsiadującą z nim wyjątkowo urokliwą starówkę. Teren Lublina nie jest równinny, dlatego co raz spotkamy wzniesienia i górki. Tak też jest na Starym Mieście. Warto wybrać się tutaj na spokojny spacer, koniecznie zwiedzając ulicę Krakowskie Przedmieście. Lubelskie kamienice są naprawdę piękne i różnorodne. Na starówce warto też skorzystać z bardzo bogatej oferty gastronomicznej, w tym koniecznie trzeba zjeść słynny lubelski cebularz.

Ponadto w mieście Lublin warto zwiedzić muzeum na Majdanku, odwiedzić Ogród Saski oraz udać się na taras widokowy do Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur. Ponadto na uwagę zasługuje Muzeum Wsi Lubelskiej, na zwiedzanie którego warto zarezerwować sobie kilka godzin. Lublin posiada także bardzo ciekawą architekturę kościelną. Znajdziemy tu kościoły z wielu okresów stylowych. W Lublinie warto odwiedzić chociażby kaplicę św. Trójcy na dziedzińcu zamkowym.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *