Jak poznać, że czas na współpracę z biurem rachunkowym? Jeśli korzystasz z pomocy własnej księgowej, z pewnością natknąłeś się na sytuacje, które po przeanalizowaniu mogłyby Cię skłonić do skorzystania z biura rachunkowego. Sprawdź, na czym polega przewaga tej drugiej opcji.

Oszczędności – czym różnią się między sobą usługi księgowe

Może się zdarzyć, że będziemy potrzebować osób, oferujących różne kwalifikacje. W takiej sytuacji konieczne może być zatrudnienie nie jednej a kilku osób, bo trudno znaleźć pojedynczego specjalistę, który może pochwalić się kompetencjami i księgowymi, i kadrowo płacowymi. Taka obsługa kosztuje. Wybierając biuro rachunkowe lub biuro księgowe mamy dostęp do specjalistów z różnych dziedzin.

Oszczędności wiążą się także z kwestią organizacji miejsca pracy i z ewentualnymi szkoleniami. Pracodawca, zatrudniający księgową lub księgowego, ma wynikające z tego obowiązki. Z kolei firmy oferujące usługi kadrowo płacowe samodzielnie troszczą się o organizację własnej pracy oraz o ewentualne doszkalanie.

Wyższa jakość obsługi – księgowość, z którą poczujesz się pewniej

Wcześniej wspomniane zróżnicowane kompetencje osób, pracujących w biurze rachunkowym, przekładają się również na jakość obsługi. Naszymi interesami zajmą się osoby, będące ekspertami w swoim fachu. Gdy sprawa wykracza poza ich doświadczenie, mogą skonsultować się z innym członkiem załogi. W efekcie:

  • obsługa kadrowo płacowa przebiega sprawnie, zgodnie z planem i bezbłędnie;
  • usługi kadrowo płacowe są precyzyjnie zweryfikowane pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami;
  • możemy czuć się bezpiecznie, bo wiemy, że pełna księgowość naszej firmy spoczywa w kompetentnych i profesjonalnych rękach;
  • unikniemy błędów i niedociągnięć, które mogłyby przynieść przykre konsekwencje.

 

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *