Jeśli na jakimś etapie zapoznawałeś się z ofertą sklepów z karmami dla psów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas swoich poszukiwań natknąłeś się na bezzbożowe karmy dla szczeniąt. Czy tego typu produkt jest rzeczywiście w stanie zadbać o zbilansowane i pełnowartościowe żywienie czworonożnego pupila?

Co musi zawierać zbilansowana bezzbożowa karma dla szczeniąt?

Nie zapominajmy, że w dobie popularności takich produktów, na rynku znajdziemy bardzo zróżnicowane suche karmy dla szczeniąt bez zawartości zbóż. Oczywiście już sam fakt braku zbóż sprawia, że takie rozwiązanie będzie zdrowsze niż jego zbożowy odpowiednik. Nadal jednak wśród karm bezzbożowych znajdziemy opcje różnej jakości. Jak więc wybrać tę właściwą?

Sucha karma dla szczeniąt na pierwszym miejscu powinna zawierać świeżo przygotowane mięso. Może to być np. kaczka, indyk, łosoś, plamiak czy błękitek. Takie smakołyki znajdziemy m.in. w sklepie z karmami dla psów CrazyBoy.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć, gdy poszukujemy karmy dla szczeniaków?

Oprócz podstawowego składu, sprawdźmy również składniki analityczne. Dobrej jakości karmy dla szczeniaków bez zbóż są bogate w:

  1. białko surowe;
  2. tłuszcz surowy;
  3. włókno surowe.

Do cennych składników analitycznych zaliczają się także m.in. fosfor, wapń oraz kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Karma dla szczeniaków bez zawartości zbóż – czy mój pies ją polubi?

Świeże mięso to dla psów prawdziwy przysmak. To dlatego niezależnie od wieku czy rasy, psiaki chętnie jedzą karmy bezzbożowe. Pełnowartościowe, wyselekcjonowane składniki, w postaci smacznych mięsnych kąsków z dodatkiem aromatycznych warzyw to przysmak, który doceni każdy pupil.

Karma bezzbożowa dla szczeniąt jest źródłem cennych składników odżywczych, które zapewnią zwierzęciu właściwy rozwój szkieletu, odpowiedni rozwój funkcji poznawczych, świetną kondycję skóry, energię i gotowość do poznawania świata wokół. To jeden z najlepszych prezentów, jakie możemy sprawić młodemu pupilowi.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z karmami dla psów https://crazyboy.pl/

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *