Czy samodzielne niszczenie akt to rzeczywiście dobry pomysł? Takie pytanie na pewnym etapie zadaje sobie większość przedsiębiorców. Dziś porównujemy działania na własną rękę z usługami profesjonalistów.

Jak zabrać się za niszczenie dokumentów w Warszawie?

Fachowo przeprowadzony proces oznacza:

  1. ustalenie procedur, zgodnie z którymi będzie przeprowadzone niszczenie akt;
  2. upewnienie się, że dokumenty będą utylizowane w bezpiecznym środowisku;
  3. zweryfikowanie, czy z produktu niszczenia nie będzie się dało odzyskać informacji.

Z różnych względów firmy nie są w stanie spełnić tych kryteriów. Czasem na bezpiecznie niszczenie dokumentów w Warszawie nie pozwala zbyt małe biuro. Innym razem problem wynika z braku odpowiedniej technologii, bo niszczenie akt z pomocą standardowych urządzeń biurowych nie daje oczekiwanego bezpieczeństwa. Na szczęście jest inna opcja – współpraca z ekspertami, którzy zajmą się tym za nas.

Niszczenie dokumentacji medycznej, pracowniczej i wielu innych akt – co wyróżnia działania specjalistów?

Jak nietrudno się domyślić, tacy eksperci mają zaplecze, które nie jest dostępne firmom, nie działającym w branży. Mowa głównie o zaawansowanej instalacji, przetwarzającej akta do stopnia, w którym nie da się z nich już nic odtworzyć. Takie niszczenie dokumentów papierowych (m.in., dokumentacji medycznej) i cyfrowych nośników informacji oferuje m.in. firma Rhenus Data Office Polska

Co zyskujesz, zlecając niszczenie dokumentów poza firmą?

Bezpieczeństwo to ważna zaleta, ale jest ich znacznie więcej. Przedsiębiorca dzięki profesjonalnej pomocy może np. oszczędzić czas. Zyskuje także coś, czego nie da się wycenić, a co jest mimo to niezwykle pożądane – poczucie komfortu i pewność, że naszą dokumentacją zajęły się osoby z odpowiednim doświadczeniem, kompetencjami oraz infrastrukturą techniczną.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *