Dlaczego warto wdrożyć lean management w swojej firmie?

Koncepcja lean management to w głównej mierze „wysmuklanie” i „odchudzanie” organizacji, co oznacza zarządzanie przedsiębiorstwem w celu usprawnienia wszystkich procesów oraz dokonania przekształceń organizacyjnych i funkcjonalnych.

Główne obszary, które są objęte lean management w praktyce to produkcja, struktura majątku, zarządzanie i organizacja całości, personel, dostawcy i klienci.

Koncepcja opiera się w dużej mierze na metodzie „just in time” oraz zaleca stosowanie outsourcingu. Ponadto w szczególności zwraca uwagę na problem marnotrawstwa.

Szkolenie lean management – zalety dla firmy

Wszystko zależne jest przede wszystkim od specyfiki firmy – czy posiada profil usługowy czy handlowy. Niemniej jednak wprowadzenie zarządzania lean powoduje z pewnością:

  • spore oszczędności związane z unikaniem zbędnych transportów i nadmiernej produkcji,
  • trwałość kontaktów z klientami poprzez orientację na klienta pod kątem spełniania oczekiwań,
  • efektywne zarządzanie zapasami, co przekłada się na mniejsze koszty utrzymania magazynów,
  • wewnętrzny rozwój poprzez wydzielanie części zadań poza organizację i poznawanie nowych możliwości.

Szkolenia lean przeprowadzane przez firmę Open Horizon otwierają przedsiębiorstwa na wdrażanie modernizacyjnych i restrukturyzacyjnych przedsięwzięć, które objawiają się w przyszłości zyskami finansowymi i sprawniejszą organizacją pracy.

Lean management szkolenia – dowiedz się, jak zwiększyć wydajność przy jednoczesnym „odchudzaniu” firmy

Koncepcja lean management to ciągły rozwój i motywacja pracowników, którzy z punktu widzenia organizacji są nieodłącznym elementem wszystkich procesów zachodzących wewnątrz. Szkolenia lean management nauczą ich, jak efektywnie pracować i wskażą znaczenie ich pracy w powodzeniu firmy.

Co więcej, możliwe jest skrócenie czasu podejmowania decyzji poprzez decentralizację niektórych uprawnień i spłaszczenie hierarchii w firmie. Skutkuje to większą przejrzystością w kadrze, a co za tym idzie – mniejszą ilością popełnianych błędów.

Lean management to koncepcja na miarę Twojej firmy!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *