Nie wiesz, jaki materiał izolacyjny wybrać? Zanim rozpoczniesz zakupy, dowiedz się jak najwięcej o każdej z dostępnych opcji. Dziś przedstawiamy dwie z nich i odpowiadamy, co będzie lepszym wyborem – styropian czy wełna mineralna.

Wełna i styropian – kiedy zastosować każdą z tych opcji?

Często jest tak, że dany materiał izolacyjny chętniej wybierany jest do konkretnego zastosowania. Z wełną mineralną i styropianem jest podobnie. Gdy pojawia się konieczność wypełnienia szczelin działowych, ludzie z powodu wygody zazwyczaj chętnie sięgają po ten pierwszy wariant. Z kolei z pomocą styropianu dużo łatwiej i szybciej przebiega izolacja ścian.

Co doceniają fani wełny mineralnej?

Ten materiał izolacyjny można pokochać z wielu powodów. Po pierwsze wełna mineralna to rozwiązanie bezpieczne, bo jest niepalne. Jeśli zestawimy ze sobą pod tym kątem wełnę ze styropianem, okaże się, że pierwszy materiał przedstawia się korzystniej. Po wełnę chętnie sięgają też osoby, którym, oprócz bezpieczeństwa, zależy także na wyciszeniu mieszkania. Czasem lokalizacja budynku narzuca na nas konieczność wyboru materiału izolacyjnego, który zmniejszy dopływ problematycznych dźwięków. Wełna mineralna jest także:

  • odporna na uszkodzenia mechaniczne
  • wodoodporna
  • długowieczna

Co z jakością izolacji?

Współczynnik przewodzenia w przypadku wełny mineralnej w zależności od produktu, wynosi od 0,033 a 0, 045 W/m. Na rynku znajdziemy wiele styropianów, o parametrze zawierającym się w tym przedziale i o cenie niższej niż wełna mineralna.

Co jeszcze musimy wziąć pod uwagę?

Nie zapominajmy również o kwestii montażu. W końcu zazwyczaj zależy nam wszystkim na tym, żeby został on zrealizowany tak szybko, jak jest tu możliwe. Jeśli nie chcemy czekać dłużej na izolację, wybór styropianu będzie lepszą opcją.

Styropian czy wełna mineralna – jak odpowiedzieć na to pytanie?

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, musimy zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze. Nie da się ukryć, że u wielu osób czynnikiem decydującym jest cena. Tę konkurencję wygrywa styropian, bo jest zdecydowanie tańszy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie optymalnej kombinacji ceny i jakości produktu. Dużo łatwiej uda się nam to osiągnąć, jeśli wybierzemy styropian. W takim miejscu jak  mamy ogromny wybór produktów i wiele z nich jest w naprawdę przystępnej cenie. Dodatkowo w profesjonalnych firmach mamy możliwość skorzystania z rzetelnego doradztwa.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *