Uchwyty kablowe mogą występować w parze z kołkiem szybkiego montażu lub z gwoździem hartowanym. Najprostszą budową charakteryzują się opcje samoprzylepne. Poniżej sprawdzamy, czym dokładnie różnią się od siebie takie produkty.

Z jakich uchwytów kablowych możesz wybierać?

Opcji jest całkiem sporo, a wybór warto uzależnić od tego, w jakim materiale pracujemy. Spotkamy się z takimi wariantami, jak:

  1. uchwyty kablowe wbijane (np. uchwyty z gwoździem hartowanym);
  2. rozwiązania samoprzylepne.

Oprócz tego w takich miejscach jak 4Technik znajdziemy uchwyty kablowe do przewodów okrągłych i płaskich.

Dobrym pomysłem może okazać się dokładne zapoznanie z cechami produktu lub zasięgnięcie pomocy u specjalistów. Przykładowo uchwyty kablowe wbijane z gwoździem hartowanym doskonale sprawdzą się w podłożach drewnianych, w suporeksie czy betonie komórkowym. Lepiej nie stosować ich natomiast w betonie oraz w innych materiałach, wyróżniających się dużym poziomem twardości. Solidny research jest więc absolutną podstawą, jeśli chcemy wyposażyć się w naprawdę funkcjonalne rozwiązanie, dopasowane do naszych potrzeb. Z uwagi na łatwość i szybkość zastosowania dość często wybiera się uchwyty samoprzylepne. Co należy o nich wiedzieć?

W łatwy sposób uporządkuj luźne przewody

Opcja samoprzylepna została wyposażona w klej na bazie gumy. To on odpowiada za natychmiastową przyczepność i mocne połączenie. Z uwagi na to, że do zastosowania takiego produktu nie trzeba żadnych dodatkowych akcesoriów, po uchwyty kablowe samoprzylepne bardzo chętnie sięgają osoby, którym zależy na czasie.

Czym jeszcze różnią się między sobą uchwyty do przewodów?

Nie da się ukryć, że sposób montażu to bardzo istotna różnica, ale należy wspomnieć także o innych kwestiach. Niezwykle istotna jest maksymalna średnica wiązki. Jeśli chcemy wybrać idealny wariant, nie obędzie się bez sprawdzenia danych technicznych. Zapoznajmy się więc z palnością surowca czy temperaturą pracy. Tworzywem, zapewniającym atrakcyjne parametry jest m.in. poliamid 6.6. 

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *