Spiralne owijki spotkamy w biurach, zakładach i domach. Co zapewniają takie osłony na przewody? Z nami dowiesz się, czy warto je wybrać.
Popularny rodzaj osłon na przewody
Zdecydowanie najchętniej wybierane są spiralne osłony na przewody. Podczas wyboru musimy jednak pamiętać, że osłona musi być dopasowana do konkretnego kabla. Zainteresować powinna więc nas średnica wewnętrzna, zewnętrzna, grubość i średnica wiązek. Profesjonalne sklepy dbają o to, by wszystkie najważniejsze dane o opasce zostały w przystępny sposób zaprezentowane potencjalnemu klientowi. Z tak skonstruowaną ofertą spotkamy się m.in. na stronie 4Technik.
Fachowe osłony na przewody mogą różnić się materiałem wykonania. Szczególnie polecanym wariantem są owijki stworzone z polietylenu. Tworzywo zapewnia im atrakcyjną wytrzymałość dialektyczną, wytrzymałość na rozciąganie, temperaturę pracy i odporność chemiczną.
Osłona na przewody – jakie są jej najważniejsze zastosowania?
Jak sama nazwa wskazuje, osłona chroni kabel przed uszkodzeniami, głównie tymi mechanicznymi. Na funkcji ochronnej zastosowanie produktu jednak się nie kończy. Z pomocą takich wyrobów zadbamy też o właściwą organizację przestrzeni, a mianowicie:
- zaplanujemy umiejscowienie kabli i przewodów;
- stworzymy wiązki kablowe;
- w dowolnym momencie poprowadzimy rozgałęzienie;
- stworzymy całe grupy przewodów.
Warto wspomnieć, że osłonek można używać w parze z różnymi kablami i przewodami, m.in. z przewodami hydraulicznymi i wężami.
Dlaczego jeszcze warto wybrać osłony na przewody?
Osłony mają również znaczenie estetyczne. Spirala ochronna wielorazowego użytku pozwoli nam uniknąć wrażenia chaosu. Przestrzeń będzie wydawała się bardziej uporządkowana. W dodatku w razie konieczności odłączenia urządzenia lub przeprowadzenia innych zmian, szybko odszukamy konkretny przewód. Ewentualne naprawy i zmiany nie będą musiały przebiegać więc w atmosferze frustracji i nieporządku.