Pomimo tego, iż na rynku pracy mamy sporo wakatów, zdobycie zatrudnienia wcale nie jest takie proste. Pomagają w tym jednak agencje pracy tymczasowej. Czym różnią się one od agencji zatrudnienia i komu pomagają w zdobyciu pracy?

Czym jest agencja pracy tymczasowej i czym różni się od agencji zatrudnienia?

Tak w zasadzie pojęcia takie, jak agencja pracy tymczasowej oraz zatrudnienia używane są wymiennie. O ile nie jest to karygodny błąd tak, występują pewne różnice. Agencja pracy tymczasowej skupia się na znajdowaniu zatrudnienia tymczasowego dla swoich pracowników. Tymczasem agencja zatrudnienia najczęściej działa jako agencja zatrudnienia cudzoziemców i potrafi oferować nieco większe perspektywy.

Agencję pracy tymczasowej można nazywać na wiele innych sposobów. Można na nią mówić po prostu agencja pracy lub też agencja pośrednictwa pracy, gdyż właśnie w takiej formie ona działa.

Jak działa agencja pośrednictwa pracy?

Wszystko zależy od specjalizacji danej firmy. Wiele z nich funkcjonuje jako agencja pracy dla cudzoziemców i skupia się głównie na zatrudnianiu osób z innych państw, a następnie znajdowaniu im przystosowanych do nich stanowisk.

Taka agencja pracy dla obcokrajowców (https://www.lpbglobalemployment.pl/) zajmuje się wtedy przygotowaniem koniecznej dokumentacji, rekrutacją, a nawet i zapewnieniem zakwaterowania na terenie innego kraju.

Niektóre firmy działające jako agencja pośrednictwa pracy dla cudzoziemców specjalizują się nawet w poszczególnych zawodach. W taki sposób działa na przykład agencja pracy dla pielęgniarek, czy też agencja pośrednictwa pracy dla kierowców.

Wiele branż korzysta z usług firm działających jako agencja pośrednictwa pracy. Budownictwo jest jedną z nich, gdyż w ten sposób można szybko pozyskać zarówno szeregowych pracowników, jak i prawdziwych specjalistów.

To, o czym trzeba jednak pamiętać to fakt, iż nie każda agencja pracy dla cudzoziemców prześwietla ich dokładnie przed zrekrutowaniem, więc warto poznać opinie krążące na temat danej agencji, by mieć pewność, iż pozwoli nam ona na pozyskanie pracowników spełniających nasze oczekiwania.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *